Ako som si obľúbil nášho prezidenta

Autor: Ivan Kmeťo | 2.9.2014 o 23:24 | Karma článku: 8,77 | Prečítané:  1064x

Od prezidentských volieb ubehlo už niekoľko mesiacov. Môže sa to zdať nezmyselné a neaktuálne písať o tom po tak dlhej dobe, ja si však myslím, že čas ktorý uplynul bol dôležitý práve pre ľudí ako som ja, lebo mi dal možnosť spoznať nášho prezidenta Andreja Kisku.  

Posledné prezidentské voľby boli nepochybne dôležitou udalosťou pre Slovensko, ale prvý krát som mal pocit, že sa to dotýka aj mňa osobne a môj hlas má zmysel a môže niečo naozaj zmeniť. Tento pocit som vnímal aj u väčšiny mojich rovesníkov, čo bolo naozaj skvelé. Veľa mladých ľudí vtedy pristupovalo k voľbám veľmi zodpovedne a so záujmom, čo len nepotrvrdzuje presvedčenie, že mladá generácia sa o politické dianie vôbec nezaujíma.

Po Ivanovi Gašparovičovi sme tu konečne mali pár veľmi schopných a zaujímavých kandidátov, ktorí ponúkali nádej na zmenu k lepšiemu. Mal som svojich „favoritov“, musím sa však priznať, že Andrej Kiska medzi nimi nebol ani náhodou. Podnikateľ, zakladateľ splátkových spoločností a charitatívnej organizácie, majetný človek – to všetko mi znelo akosi pochybne. Veľkou otázkou bola aj jeho politická neskúsenosť, ktorú som vnímal skôr ako slabosť, než ako výhodu. Venovať sa charite je veľmi pekné, ale stačí to? Má na to stať sa prezidentom? Splní čo sľúbi?

Až po týchto dlhých mesiacoch zisťujem, že som sa mýlil. Zo všetkých kandidátov je nepochybne ten, ktorý sa na túto funkciu hodí najlepšie. Pre mňa sa stal dostatočne reprezentatívnou osobnosťou. Ukazuje, že mu záleží na obyčajných ľuďoch a svojim prístupom a činmi si ma jednoducho získal. Nechcem polemizovať, či by mohol byť v niečom lepši alebo horší, ja chcem iba povedať, že je najlepší akého sme mali možnosť si zvoliť.

Môj hlas vo voľbách nedostal. Či by som svoje rozhodnutie zmenil? Vtedy určite nie, no napriek tomu som teraz veľmi rád, že to nedopadlo inak. Pozabudol som, že niekedy sú veci úplne iné ako sa na prvý pohľad zdajú a v politike to platí dvojnásobne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?